Biberiye Cayi

Biberiye bitkisinden yapılan bir çay olan biberiye çayı son bir kaç yıldır oldukça etkileyici ve popüler olmuş bir şifa çayıdır.  Bir çok bitki çayı gibi sıcak tüketilmesi ve taze demlenmesi gerekir.  Hastalıklara şifa geldiği gibi, biiyolojik bir rahatlamada sunar.  Zayıflamak için tüketenlerde bulunmaktadır.  Kış zamanı vitamini yüksek oldugu için hastalıklara iyi gelecektir.

Biberiye, sürekli yeşil yaprağa sahiptir ve iğne yapılıdır, ayrıca hiç ve dökülmeyen yaprakları vardır. Sağlık açısından çok şifalıdır. vitaminlerden şunları sunar, B1, B6, B12, B3, ve D vitaminleridir. Bazı yemeklerde baharat olarak kullanılır. Faydaları ise sindirim sistemi, hazımsızlık ve hafıza güçlendirmektir. Bağışıklık sistemini güçlendirir, kabızlığı önler, toksinlerin vücuttan atılmasını sağlar, stresi azaltıcıdır.

çayı ise şöyle hazırlanır: çay tüketimi olarak daha etkilidir. Kuru biberiye kullanılacaksa bardağı çay için, bir çay kaşığı biberiye kullanabilirsiniz. Kaynamış suya biberiyeyi ekleyin ve sonrasından demlenmesi  için kapak atın.

8 dakika demlenince hazır olacaktır. Acı gelirse doğal bal ekleyin. Limonda sıkabilirsiniz. Günde bir bardaktan fazla içmemeniz yararlı olacaktır

Hiç yorum yok: