zayiflatan faydali bitkiler

Zayıflamak mi istiyorsunuz? vücudunuzu zindemi tutmak istiyorsunuz? İşte benim düşüncem. Teorim şifa bitkilerdende elde edilebilir. Çünkü bu açık bir ekosistem olsada güneşten başka Dünya'ya dışarıdan gelen bir faktör yoktur. Bu durumda bu gezegendeki bütün saglik problemleri, hastalıklar vede insan nesli için zararlı oluşumların çaresi yine doğanın içindedir. Sorunun oldugu yerde çözümü aramak gerekir. Doğa bilimin ışıgı altında henuz elbette tamamen aydınlanmış degil bu gizemli gezegende saglıgımızı korumanın çözümleride bulunakta. Bu noktada bitkilere, bitkisel ürünlere itimat edilebilir. Fakat bu asla ve asla modern bilimi, modern tıppı bırakmak demek degildir. Akıl ve bilim her zaman gerçekciligi emreder. İşte faydaları kesinlemiş bazı yararlı bitki ve baharatlar.

At kuyruğu bitkisi idrar sökücü özelliğiyle biliniyor. Yağ dokularını eritmeye yardım eden bitki yaraların iyileşmesine de yardımcı oluyor. Fakat tüm idrar söktürücü bitkilerde olduğu gibi fazla dozda kullanılırsa böbreklere zarar verebilir.

Maydanoz, metabolizmayı hızlandırarak bağ dokusunu güçlendiriyor. Maydanoz yemek ve çayını içmek, ödemlere ve vücudun su toplamasına karşı çok etkili bir yöntem olarak biliniyor.

Adaçayı zayıflamak isteyenler tarafından iştah kesici olarak kullanılıyor. Çay ve yemeklerde baharat olarak da kullanılabiliyor.

Adaçayı zayıflamak isteyenler tarafından iştah kesici olarak kullanılıyor. Çay ve yemeklerde baharat olarak da kullanılabiliyor.

Kekik, sindirim sorunlarını tedavi edici etkiye sahip ve metabolizmayı hızlandırıyor. Bağışıklık sistemini güçlendirmenin yanı sıra yorgunluktan şikayet edenlere zindelik veriyor.

Civanperçemi, tatlıya karşı iştahı keser, tokluk hissi verir. Tazelik veren lezzeti, ağır yemeklerin tadını hafifletir.

Biberiye, sindirimi düzenler. İyi bir canlandırıcıdır, kan dolaşımını hızlandırır, cildi sıkılaştırır. Et yemeklerinde kullanılabilir.
Tere, vücuttaki yağ yakımını hızlandırıyor. İnce yaprakları pişince acılaştığı için çiğ yemek gerekir. Ayrıca içinde birçok vitamin barındırır.

Sinameki, kalın bağırsakta suyun emilmesini önleyerek müshil görevi yapar. Uzun süreli kullanımlarda bağırsaklarda yan etkilere yol açacağından idrar söktürücü özelliği bulunan rezene ve nane gibi bitkilerle desteklenmesi gerekiyor.

Balık otu, bünyenin kimyasını hızlandırarak zayıflamaya destek olur. İçindeki maddeler tırnakları güçlendirerek saçlara parlaklık verir. Salata ve meyveli içecekler içinde kullanılabilir.

Hiç yorum yok: